Calendar

Calendar

Next 7 days | Current month | Next month

Monday 18 June
Athletics Girls-U15A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30 - 18:00
Athletics Girls-U14A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30 - 18:00
Athletics ESAA Regional Final A – Inter Girls 10:30 - 18:00
Classics Society 13:10 - 13:50
Cricket Boys-U14B vs Caterham School Boys-U14C 14:30
Cricket Boys-U14C vs Caterham School Boys-U14B 14:30
Rounders Girls-U12A vs District Rounders 16:00
Rounders Girls-U12B vs District Rounders 16:00
Tennis Boys-U13A vs Lingfield College 16:30
Third Year Induction Evening 19:00 - 20:30
Tuesday 19 June
4th Year GCSE Geography Field Trip
Heads of Year and Boarding HMMs Training Day 09:00 - 16:00
Athletics Girls-U13A vs Dunottar School 13:00
Athletics District Yr 8 Boys & Girls 13:00
Athletics Boys-U13A vs U13 District Athletics 13:00
Athletics Girls-U13A vs U13 District Athletics 13:00
Athletics Boys-U13A vs Dunottar School 13:00
Golf Boys-U18A vs Sevenoaks School 14:30 - 19:00
Intermediate Girls House Tennis 16:00
Junior House Football 16:15
Musical Theatre Evening 19:00
Wednesday 20 June
Visitors’ Morning 09:30 - 11:15
Athletics ESAA Regional Final B – Inter Boys and Junior Girls 10:30 - 17:00
Athletics Boys-U15A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30
Athletics Boys-U14A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30
Athletics Girls-U13A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30
Athletics Girls-U12A vs ESAA Track & Field Cup- Regional Final 10:30
Sport Teams Photographs 13:05 - 14:30
Arts Committee Meeting 13:30 - 14:00
Lower Sixth Tutors Subject Reference Checking 1 14:00 - 15:45
Junior Girls House Tennis 15:45
Intermediate House Football 16:00
Rounders Girls-U14A vs District Rounders 16:00 - 19:00
Rounders Girls-U14B vs District Rounders 16:00 - 19:00
Thursday 21 June
National Rescue Award for Teachers of Swimming (for new staff) 08:30 - 17:00
Athletics Girls-U13A vs Dunottar School 13:00
Postponed Athletics Boys-U13A vs Dunottar School 13:00
Tennis Girls-U15A vs Lingfield College 14:00
Year 5 visit to Boarding Houses 14:00
Cricket Boys-U15A vs City of London Freemen’s 14:00
Cricket Boys-U15B vs City of London Freemen’s 14:00
Cricket Boys-U15C vs City of London Freemen’s 14:00
Tennis Girls-U15A vs Lingfield College 14:00 - 16:00
GCSE written examinations finish 16:00
Athletics Claremont Invitational Yr 9 & 10 Boys & Girls 16:30
Athletics Boys-U15A vs Claremont Fan Court School 16:30 - 18:30
Athletics Girls-U15A vs Claremont Fan Court School 16:30 - 18:30
Athletics Boys-U14A vs Claremont Fan Court School 16:30 - 18:30
Athletics Girls-U14A vs Claremont Fan Court School 16:30 - 18:45
Athletics Boys-U13A vs Claremont Fan Court School 16:30 - 18:30
Friday 22 June
Fifth Year Book Return Day 08:00 - 16:00
National Rescue Award for Teachers of Swimming (renewals) 08:30 - 17:00
Cricket Boys-U12A vs Cranmore School Boys-U10A 09:00
PA Book Club 09:00 - 10:30
U10 Cricket Tournament 09:00 - 13:00
DofE Award Silver Training day 10:00 - 15:00
OCA Golf Day 10:00 - 22:00
GCSE French Conversation Club 13:00 - 13:30
Cricket Boys-U12A vs Lingfield College 14:00
Cricket Boys-U12B vs Lingfield College 14:00
Cricket Boys-U12C vs Lingfield College 14:00
Saturday 23 June
Tennis Girls-U18A vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U18B vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U15A vs City of London Freemen’s 09:30 - 11:30
Tennis Girls-U15B vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U14A vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U14B vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U13A vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U13B vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U12A vs City of London Freemen’s 09:30
Tennis Girls-U12B vs City of London Freemen’s 09:30
Cricket Boys-U13A vs St John’s School, Leatherhead 09:30
Cricket Boys-U13B vs St John’s School, Leatherhead 09:30
Cricket Boys-U12A vs St John’s School, Leatherhead 10:00
Cricket Boys-U12B vs St John’s School, Leatherhead 10:00
Cricket Boys-1st XI vs St John’s School, Leatherhead 11:00
Cricket Boys-U15A vs St John’s School, Leatherhead 14:00
Cricket Boys-U15B vs St John’s School, Leatherhead 14:00
Cricket Boys-U14A vs St John’s School, Leatherhead 14:00
Cricket Boys-U14B vs St John’s School, Leatherhead 14:00
Cricket Boys-U18B vs St John’s School, Leatherhead 14:00
Athletics Boys-U18A vs Epsom College 14:00
Athletics Girls-U18A vs Epsom College 14:00 - 17:30
Athletics Boys-U16A vs Epsom College 14:00
Athletics Girls-U16A vs Epsom College 14:00
Athletics Boys-U15A vs Epsom College 14:00
Athletics Girls-U15A vs Epsom College 14:00
Athletics Boys-U14A vs Epsom College 14:00
Athletics Girls-U14A vs Epsom College 14:00 - 17:30
Athletics Epsom College Invitational 14:30 - 17:30
Monday 18 June
Cricket Boys-U18C vs St John’s School, Leatherhead 12:07
Cricket Boys-U14C vs St John’s School, Leatherhead 12:07
Cricket Boys-U15C vs St John’s School, Leatherhead 12:07
Sunday 24 June
Cricket Boys-U18C vs St John’s School, Leatherhead
Cricket Boys-U14C vs St John’s School, Leatherhead
Cricket Boys-U15C vs St John’s School, Leatherhead
CCF Army Section Field Exercise
Boarders’ Trip to Brighton
Elizabethan festival rehearsals 10:00 - 17:00
OC Day – "All the Eights" Reunion Lunch and OC Sports 12:00 - 17:00
Cricket Boys-1st XI vs Old Caterhamians 14:00
Boarders’ briefing session for induction programme September 2018 18:30
Monday 25 June
Cricket Boys-U18C vs St John’s School, Leatherhead
Cricket Boys-U14C vs St John’s School, Leatherhead
Cricket Boys-U15C vs St John’s School, Leatherhead
Lower Sixth Biologist Trip
Fifth Year Work Experience
Politics Trinity Group Meeting 12:30 - 16:00
Clio Society Meeting 13:10 - 13:55
Cricket Boys-U14A vs Dunottar School 14:00
Cricket Boys-U14B vs Dunottar School 14:00
Elizabethan Festival Rehearsal 16:00 - 18:00
A Level written examinations finish 16:00
3D Design End of Term Private View 17:00 - 19:00
New First Year Induction Evening 19:00

discover more about caterham